1958 - 2017

 

Dnia 19 lipca 2017r. odszedł na wieczny spoczynek nasz Kolega i Przyjaciel
śp. mgr Zbigniew Górnik
Prezes Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła
i Przedsiębiorczości

oraz Starszy Cechu Rzemiosł Budowlanych i Drzewnych oraz MiŚP w Szczecinie.

Z wielkim smutkiem żegnamy dziś naszego Przyjaciela, Kolegę, Współpracownika, wieloletniego Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rzemiosła
i Przedsiębiorczości oraz Starszego Cechu Rzemiosł Budowlanych i Drzewnych w Szczecinie  - śp. Zbyszka Górnika. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że nagle, w sile wieku  przyszedł dla Niego czas zakończenia ziemskiej wędrówki.

Ostatni przystanek w drodze do nieba.

Każde ostateczne pożegnanie, skłania do zadumy i refleksji. Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które łączyły nas z Tobą Zbyszku. Było ich bardzo wiele i nie sposób wszystkie wymienić.

Przewijały się w nich, stale charakteryzujące Ciebie cechy - otwartość na ludzi, świat i jego sprawy, zaangażowanie i ogrom pracy jaką wkładałeś  by urzeczywistnić swoje i nasze- rzemieślników, założenia i plany. Niezłomność, determinacja i ogromna odwaga w procesie tworzenia naszej Izby, stanie na jej czele i 10 letnia praca by ciągle się rozwijać, doprowadziła nas do miejsca w którym jesteśmy – za to chylimy czoła.
Przygotowując się do Jubileuszu X-lecia Izby powiedziałeś:
„Trzeba to było zrobić”.

Jako rzemieślnik Cechu Rzemiosł Budowlanych i Drzewnych, od 1984 roku podejmowałeś działania społeczne na rzecz środowiska. Będąc osobą godną zaufania pełniłeś funkcję Starszego Cechu od 26 lat.
Dawałeś swoją postawą przykład, że rzemiosło w życiu człowieka, tradycja i wzajemne poszanowanie znaczą bardzo wiele.

W przygotowaniach do zawodowej roli życia, jako rzemieślnik ukończyłeś studia magisterskie, potem kolejne podyplomowe, aż po skończone w roku bieżącym na Wyższej Szkole Integracji Europejskiej.

Twoja aktywność zawodowa zaowocowała wieloletnią współpracą z władzami samorządu terytorialnego, ośrodkami szkoleniowymi
i egzaminacyjnymi na terenie całej Polski, szkołami i organizacjami partnerskimi.

Odznaczony zostałeś: Złotym Medalem Kilińskiego, Honorową Odznaką Rzemiosła, Gryfem Szczecińskim a także odznaką Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu.

Zawsze posiadałeś swoje zdanie, którego potrafiłeś bronić będąc jednocześnie otwartym na argumenty innych i zdolnym do kompromisu. Życiowy optymizm i spokój niejednokrotnie przywracały właściwe proporcje wspólnie rozwiązywanym problemom.

Na szczęście praca nie definiowała i nie wypełniała całego Twojego życia. Znajdowałeś czas na życie rodzinne oraz miałeś swoje pasje
i zainteresowania. W gronie przyjaciół z dumą opowiadałeś
o dzieciach i ukochanym wnuku.

Drogi Zbyszku, żegnamy Cię dzisiaj ze smutkiem, ale i z nadzieją, że dobre czyny człowieka idą za nim poza granicę życia.  

Nad Twoją trumną pochylają się dzisiaj sztandary symbolizujące rzemiosło, z którym związany byłeś od ponad 30 lat.

Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Tobą, a jednocześnie podziękowaniem za Twoją pracę, zaangażowanie,
a przede wszystkim za Twoją obecność wśród nas, która ufam głęboko, nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, a pamięć duchowa i modlitewna pozostanie nadal między nami, aż do spotkania w wieczności.

Miarą wartości człowieka, jest rozmiar pustki jaką po sobie zostawia.
NIC jej nie zapełni.  N I C.

Drogiej Małżonce, Dzieciom, Rodzicom, całej Rodzinie i bliskim śp. Zbyszka, składam serdeczne wyrazy współczucia.

Drogi Zbyszku, nasz Przyjacielu,

Spoczywaj w pokoju!


Szczecin, 25.07.2017r.